PRI ZEMI V ZEMITÝCH FARBÁCH.

PRI ZEMI V ZEMITÝCH FARBÁCH.

Máme za sebou sviatok sv. Valentína a teda aj obdobie, v ktorom nás zaplavovala červená farba. Červená ako symbol lásky, túžby, vášne, ale aj dynamiky, zmeny a života samotného. Farby na nás vplývajú. Subjektívne, na každého trošku inak, ale zároveň veľmi intenzívne. Len ťažko sa vyhneme ich vplyvu a hoci si to mnohokrát azda ani neuvedomujeme, ich používaním podvedome vyjadrujeme akési svoje aktuálne rozpoloženie. Modrá v nás zvyčajne evokuje spokojnosť, vyrovnanosť, pohodu, zatiaľ čo čierna skôr neistotu, nevyriešený problém, strach alebo fyzickú nespokojnosť. Biela môže vyvolávať odvahu, žltá radosť, ale aj závisť, ako som sa prednedávnom dozvedela.

Tieto rozličné charakteristiky ma prinútili zamylieť sa nad tým, čo farbami oblečenia vyjadrujem ja. Neviem síce, či si farby oblečenia vyberám vždy akosi podvedome podľa svojej aktuálnej nálady. Istá som si iba v dvoch veciach, či respekíve farbách a odtieňoch. Po prvé, čiernu farbu volím iba ak nemám na výber. Som absolútnym odporcom all-black odievania a little black dress musím vyždy doplniť aspoň jedným farebným doplnkom! Po druhé, pokiaľ sa chystám nové miesta, medzi nových ľudí alebo predpokladám, že ma čaká nová a neznáma situácia, zvyčajne skončím oblečená v zemitých farbách. To sú presne tie odtiene, v ktorých nachádzam istotu a ktoré ma podvedome spájajú s pevnou pôdou pod nohami.

kabát – Mango /// čižmy – CCC/// šaty – Lidl /// kabelka – Carpisa /// šál, doplnky – úlovky zo skrine 🙂

Ako som spomenula vyššie, význam farieb je síce intenzívny, ale súčasne veľmi individuálny. Pre niekoho sú dôležité iba základné farby, iný zase rieši každý jeden odtieň. Bez ohľadu na to, či sa vôbec nad význanom farieb zamýšľate alebo nie, neberte fakt, že ich vidíte ako samozrejmosť. Na svete je toľko ľudí, ktorí by chceli vidieť farbu čerešňových kvetov…

S láskou

gg

Follow:
Share:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *