O SPÁJANÍ NESPOJITEĽNÉHO

O SPÁJANÍ NESPOJITEĽNÉHO
Trošku vážne a tak trošku vágne… 🙂

Pred nedávnom sme s priateľom absolvovali predmanželskú náuku. (so snúbencom by som sa mala správne vyjadriť, že?) Priznávam, trochu som sa toho obávala. Obaja sme veriaci, no predstava, že budeme celé hodiny počúvať o tom, čo smieme a čo nesmieme ma veľmi netešila. Už po prvom dni sme však obaja zhodnotili, že toto bude úžasná skúsenosť na celý náš život! 

Celá náuka bola, viac – menej, založená na tom, ako majú rozdiely medzi mužom a ženou, medzi mužským a ženským vnímaním sveta, manželov dopĺňať a spájať. 

To, že muž vníma svet skôr pragmaticky a žena skôr emocionálne – vo všeobecnosti, nie je to pravidlo! – už azda viete. Jednoduchý príklad z každodenného života: sedíte s mužom pri káve a rozprávate mu o strastiach, ktoré vás v tento deň postretli. Očakávate, že chlap sa zachová ako žena – že bude sedieť, počúvať, chápavo prikyvovať a bude ho zaujímať, čo ste, pri všetkých týchto strastiach, mali na sebe oblečené. A čo urobí chlap? Skočí vám do reči a začne vám radiť, ako by ste sa k svojim problémom mali postaviť, ako im čeliť, aby sa čím skôr vyriešili. Poznáte, že? 😛 

Tieto rozdielnosti sú najčastejším ohniskom hádok a sporov. Jeden sa nedokáže vcítiť do druhého, jeden nedokáže toho druhého pochopiť. Problém je pritom, ako azda pri všetkom, v komunikácii. 

Aby som však nepísala o vážnych témach, ktoré su u každého veľmi individuálne… 

Rozdielnosti sú súčasťou našich životov. Nemyslím si však, že ich musíme nutne vnímať ako niečo obmedzujúce, skôr by sme sa na ne mohli pozerať ako na výzvy. 

Pamätám si, ako sa u nás doma vravievalo: “Červená a modrá, pre somára dobrá.” Táto veta mala mňa a sestru naučiť, že tieto dve farby k sebe nepatria, že sa k sebe nehodia, že sú až príliš rozdielne. Tiež platilo, že sa nesmú miešať vzory, že k sebe nepatria prúžky a kvety a že topánky musia vždy ladiť s kabelkou. A pozrite sa okolo seba dnes. 🙂 

Všetko to, čo píšem, prosím, neberte ako nemenné pavidlá. Veď vo svete stále nachádzame úkazy, ktoré sa vymykajú fyzikálnym zákonom (a márte sa na ne snažíme nájsť logické vysvetlenie). Snažím sa len načrtnúť jednu z mnohých nevyčerpateľných tém, ktorá nemá presne stanovenú pravú a ľavú stranu – rozumej správne a nesprávne stanovisko. Chcem Vám len naznačiť, že skôr, ako nad niečím mávnete rukou, snažte sa, namiesto rozdielov, hľadať spôsob, akým sa dokážu veci doplniť. Tak, aby do seba zapadli… 

Pekne krásne ako puzzle. Každý kúsok s iným tvarom, a predsa krásny obrázok.

A aby som premostila trošku k jednoduchšej téme. 🙂 Princíp spájanie nespojiteľného som použila aj pri vytváraní tohto outfitu. Keď mi Mirka napísala, že je zvedavá, k čomu skombinujem túto dostrimku, určite netušila, akého chrobáka mi dala do hlavy. 😀 Jej vetu som totiž zobrala ako výzvu! Keďže sa snažím žiť “slow fashion” a páčia sa mi jedntotlivé ciele, ktoré si stanovila fashion revolution, hľadala som cestu, ako využiť dostrimku tak, aby zosobňovala tieto myšlienky. 

Zdalo sa mi veľmi jednoduché zladiť dostrimku s jednoduchým bielym tričkom a jednofarebnými nohavicami či sukňou. Chcelo to niečo viac. Našťastie existujú second-handy! 🙂 Tak napríklad aj táto žltá, slniečková volánová blúzka je zo “sekáča”! Nestála ma ani 5 eur a nosím ju dookola už celé týždne. A tá farba! No čo vám budem hovoriť, láska na prvý pohľad. A skutočne, ak vám môžem poradiť, snažte sa do sekáčov chodiť v pondelky, keď majú “naskladnenú” novú kolekciu. Je to síce cenovo najdrahší deň, máte však k dispozícii najširší výber oblečenia. 

Vzorované nohavice, vzorovaná dostrimka a žltá blúzka. Kombinácia, ktorú si moja hlava nedokázala predstaviť a predsa som s ňou bola nesmierne spokojná. Stala sa dokonca jednou z mojich aktuálne obľúbených a overených kombinácií, po ktorej siaham vždy, keď neviem, čo rýchlo na seba. 

Prezraďte mi, ako pristupujete k rozdielnostiam? Vnímate ich ako niečo neprekonateľné? A čo naoko netradičné kombinácie v oblečení? Spájate vzory alebo je to pre vás až príliš odvážne?  Dajte mi vedieť v komentároch. 🙂 

Majte sa krásne! 

S láskou

Gabika 

Follow:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *