KREATIVITA & RETRO

KREATIVITA & RETRO

Vysoká škola mi za tri roky zobrala niečo, o čom som dosiaľ jednoznačne presvedčená, že je základnou charakteristikou skutočne inteligentných ľudí – kreativitu. Predpísané šablóny, presne nadiktovaný postup vypracovania úloh, semináre všetky na jedno kopyto… Už po prvom roku som začala cítiť, že nie je všetko v súlade s kostolným poriadkom. Prešli ďalšie dva roky a ja som sa chcela vrátiť na strednú. Ani nie tak kvôli kolektívu, ale kvôli samotnému vzdelávaciemu procesu!  Chýbala mi spontánnosť, chýbalo mi skutočné ocenenie tvorivosti, chýbala mi voľnosť… A to by som si na strednej skutočne nikdy nebola pomyslela! 🙂

Celkom paradoxne nie je práve vzdelanie to, za čo vysokej škole ďakujem primárne. Tri roky na univerzite mi  dali niečo oveľa dôležitejšie – skvelých ľudí a úžasných priateľov!

Keď sa ma pred niekoľkými dňami spolužiak opýtal, či viem o tom, že som blázonko, prikývla som. Pri ľuďoch, medzi ktorými sa cítime skutočne dobre a pri ktorých sa nemusíme pretvarovať, ľahšie vyniknú naše charakterové črty. Ako sa časom ukázalo, som viac spontánna, než som o sebe myslela na strednej, viac odvážna, ale aj o to väčší nervák… 😛 A keď už sa teda takto chválim (:D), za čo som sama na seba azda najviac hrdá, je skutočnosť, že čím viac sa prednášky snažili zabíjať moju kreativitu, o to usilovnejšie som hľadala spôsoby, ako ju čo najviac rozvíjať.

RETRO

Pred niekoľkými týždňami sa pripravovalo posledné číslo časopisu Univerzál v tomto akademickom roku (časopis študentov FF UPJŠ). Jeho témou boli retro bicykle – jedna super vec, ktorá sa za posledné roky dostala do popredia. (Vedeli ste, že v Košiciach máme predajňu retro bicyklov spojenú s kaviarňou?! A že si v nej tieto bicykle môžete aj požičať?) Pri tvorbe tohto čísla, konkrétne pri výbere oblečenia pre modelku, som si uvedomila, aké jednoduché je v súčasnosti obliecť sa v retro štýle. Veď na nás móda minulého storočia kričí z každého výkladu a to, čo si dnes obliekame, je veľmi blízke tomu, v čom do školy, na nákupy alebo na rande chodili naše mamky. Ja osobne som si retro štýl postupne zamilovala. Najmä tú jeho nežnejšiu časť v štýle midi sukničiek a úžasných šiat áčkového strihu. Dokonca si ma pomaly, ale isto získali aj topánky na hrubšom opätku, na ktoré som ešte pred rokom zdesene hľadela.

Pri výbere tohto outfitu som retro poňala vážnejšie nie len tradičnou bodkovanou stuhou vo vlasoch (ktorú som si kúpila v galantérii), ale aj výberom jeansovej bundičky. Tá je totiž skutočným retro kúskom, keďže nám ju so sestrou darovala naša krstná, keď si pred niekoľkými rokmi triedila šatník. Bundička má už teda niekoľko rokov, párkrát zmokla, užila si cigaretový dym na niekoľkých parties, má za sebou niekoľko pracích cyklov a pritom vyzerá stále ako nová!

Rozvíjajte svoju kreativitu! Je skutočne dôležitá.

S láskou

gg

slip-on – Deichmann /// jeans – tally weijl /// tričko – H&M basic /// jeansová bundička – retro kúsok od krstnej /// kabelka – Stradivarius /// stuha do vlasov – galantéria v KE

Follow:
Share:

3 Comments

 1. 17. júla 2017 / 14:08

  Krásny článok a ešte krajšia kabelka !:) len tal ďalej 🙂

  • Gabsy Golden
   Autor
   17. júla 2017 / 14:50

   ďakujem veľmi pekne za vyjadrenie podpory 🙂
   túto konkrétnu kabelku už tuším v kamennom obchode nemajú, ale na e-shope by ešte mala byť 😉

 2. 17. júla 2017 / 14:07

  Krásny článok a ešte krajšia kabelka !:)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *